Home / Spor / Futbol / Ve resmen Trabzonspor’da

Ve resmen Trabzonspor’da

Trabzonspor Kulübü, Kamerunlu futbolcu Stephane M’bia Etoundi’yi transfer ettiğini resmen açıkladı…

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Kamerunlu futbolcu Stephane M’bia Etoundi ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Trabzonspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan kısa açıklamada şöyle denildi:

“Kulübümüzün transfer görüşmelerini sürdürdüğü Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia Etoundi ile 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır.”

Trabzonspor mutlu sona ulaştı

Trabzonspor, adeta yılan hikayesine dönen Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia transferinde mutlu sona ulaştı. Bordo-mavililer, M’bia ile 3 yıllık anlaşma yapıldığını açıkladı.

İngiltere’nin Queens Park Rangers takımının oyuncusu olan ancak son iki sezonda kiralık olarak forma giydiği İspanya’nın Sevilla takımıyla UEFA Avrupa Ligi Kupası’nı kaldırmayı başaran 29 yaşındaki Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia ile görüşmelere başlandığını 10 Haziran’da KAP’a bildiren Trabzonspor, daha sonra bu transferi bir süreliğine askıya almıştı.

Bonservisi elinde olan M’Bia’nın, 1.5 milyon euroluk imza parasını peşin olarak istemesi ve ayrıca sözleşmede öne sürdüğü bazı şartlar transferi çıkmaza sokmuştu. 17 Haziran gecesi Trabzon’a getirilen M’bia, yine anlaşma sağlanamayınca İspanya’ya dönmüştü. Bir kaç gün önce oyuncuyu tatil için Antalya’ya getirten Trabzonspor, sonunda M’bia’nın istediği imza parasını yatırmayı kabul edince anlaşma tamamlanmış oldu.

Antalya’da oyuncu ile son bir görüşme yapan Sportif Direktör Süleyman Hurma ve Genel Sekreter Köksal Güney, ufak pürüzleri de halledince, anlaşmanın sağlandığı gece yarısına doğru kulübün internet sitesinden açıklandı. M’bia’ya yıllık yaklaşık 2.6 milyon euro garanti para ödeneceği vurgulanırken, konuyla ilgili kesin açıklamanın KAP’a yapılacağı belirtildi.

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

Lassa, Barcelona ya sponsor oldu

Lassa, Barcelona ya sponsor oldu Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilen …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.