Home / Haber / Şoförlere 2016 ya kadar ÖTV fırsatı

Şoförlere 2016 ya kadar ÖTV fırsatı

Şoförlere 2016 ya kadar ÖTV fırsatı

Başbakan Davutoğlu, ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı ve özel halk otobüslerinin 2016 yılı sonuna kadar yenilenmesi halinde ÖTV’nin karşılanacağını ve araçlara takılacak kamera bedelinin vergiden düşürüleceğini açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı ve özel halk otobüslerinin 2016 yılı sonuna kadar yenilenmesi halinde ÖTV’nin karşılanacağını ve araçlara takılacak kamera bedelinin vergiden düşürüleceğini belirtti.

ATO Kongre Merkezi’nde şoför esnafı ile buluşan Davutoğlu, “Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünüzü 2016 yılı sonuna kadar yenilerseniz ÖTV’nizi biz ödeyeceğiz. Son teknoloji ile donanmış güvenli, konforlu araçlarda hizmet vereceksiniz” dedi.

“GPS SİSTEMLERİNİN BEDELİNİ VERGİDEN DÜŞÜRÜYORUZ”

GPS bedelinin de vergiden düşürüleceğini vurgulayan Sayın Başbakan,

İnsanımızın canı size, sizin canınız da bize emanet. Bazı saldırılara maruz kalıyorsunuz. Bu şiddeti önlemek amacıyla araçlarınıza takılacak kamera ve GPS sistemlerinin bedelini vergiden düşürüyoruz. – Ahmet DAVUTOĞLU

dedi..

Temiz dinlenme yerlerinin hızla yayılacağını ve en iyi bekleme duraklarının yapılacağını  ifade eden Davutoğlu, özel halk otobüsü tanımının 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na ekleneceğini söyledi.

Davutoğlu, minibüsçülerin motorlu taşıtlar vergisi sorunlarını da çözme sözü verdi.

Metro ve raylı sistem güzergahında servis araçlarının kaldırılacağı iddiasının da geçersiz olduğunun altını çizen Davutoğlu, “Metro ve raylı sistem tabi ki yaygınlaştırılacak. Gerekli düzenlemeler yapılacak” diye konuştu.

5825871567_4d477202ce_b

 

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi  İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.