Home / Haber / Sarı dolmuş eylemi

Sarı dolmuş eylemi

Sarı dolmuş eylemi

Sarı Dolmuş Eylemi, Taksim-Ataşehir dolmuş hattında gündüz çalışmalarının engellendiği belirten Sarı Dolmuş esnafı, sabah saatlerinden itibaren Ataşehir Atatürk Mahallesi Mozaik iş merkezi önünde toplanarak eylem yaptılar.

stanbul Taksi Dolmuş ve Ulaşım Hizmetleri Derneği Başkanı Levent Giray, sayıları 264 olan Kadıköy-Bostancı bölgesi dolmuş esnafının UKOME Kararı ile Ataşehir-Taksim hattında çalışmaya başladıklarını, fakat yeni bir kararla bu çalışmanın 21.00-09.00 saatleri arasında değiştirildiğini söyledi.

Bu karara itiraz ettiklerini belirten Başkan Giray, şunları söyledi; hiçbir dolmuş hattının gece çalıştırmak üzere verilmiyor.

Biz 24 saat çalışmak istiyoruz, dolasıyla dün bir aracımız 7/24 çalışıyor diye bağlandı. Bu haksız bir uygulamadır, sıkıntımızı yetkililerin duyup bir an önce bunu çözmesini istiyoruz..Ataşehir halkının da bize ihtiyacı ve desteği var, ifadelerini kullandı.

Ataşehir Atatürk mahalle muhtarı Leyla Yeşim Saylan,dolmuş esnafının çalışmasını bizlerde istiyoruz.Diğer toplu ulaşım araçları da çalışsın, hepsine ihtiyacımız var,bizler yıllardır,ulaşım sıkıntısı çekiyoruz.Biz mahalle halkı olarak çalışmalarını istiyoruz,dedi.

SARI-DOLMUS-1

 

İhtiyaç hasıl olduğunda gerekeni yapmak elzemdir. -Serkan KOYUNCU

 

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi  İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.