Home / Teknoloji / Bilim / Samsung’un Şeffaf Tır teknolojisi

Samsung’un Şeffaf Tır teknolojisi

Samsung’un Şeffaf Tır teknolojisi arkasındaki Arabalara ön tarafı görme izini veriyor.

 

Otoban ve yollarda bir Tırzı sollamak Her zaman risklidir, 18 tekerlekli bir karayolu aracıyla yol boyunca sıklıkla karşılaşırsınız. sollama ile Önünüzdeki Tırı geçerken Sürücülerin bir anlık dikkatsizliği sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Sayısız ölümcül trafik kazaları bu büyük Yurtiçi kargo taşıyıcıların neden olduğunu ve ölüm sayısının zamanla Kamyon trafiği arttıkça yükseldiği herkesçe bilinmektedir. Er ya da geç, bu sorunla başa çıkmak için etkili önlemler bulunacak ve kabul edilecektir.

Samsung bu sorunla mücadelede ilk olmak için bir girişimde bulundu. Yolda Seyir halindeyken, önümüzde giden Tırın romörkünde bir ekran yardımıyla yüklü Tırın önünde ne olduğunu görmenize izin veren şeffaf güvenlir bir sistem kurmuştur. Bu sorunun yoğunluklu yaşandığı ülke olarak, özellikle Arjantin’de geliştirilmiştir.

Önde yer alan çekim gücü yüksek kameralar yardımıyla arkada yer alan büyük ekrana görüntüyü yansıtarak arkadan gelen araçlara yolun durumunu net görmelerini sağlamaktadır. Bu otomobil sürücüleri için yol ve trafik hakkında büyük ipucu vermektedir. Bu sistemin karanlıktada kullanılabilir özelliği ilede yararlıdır. Samsung Şirketi, deneme aşamasındaki bu projesini daha fazla geliştirmek için işbirliği ve ortaklıklar ile dünyanın önde gelen lojistik filolarına bu sistemi tanıtmak yaygınlaştırmak istiyor.

seffaf-tir-1

Şu anda Arjantin’de Karayollarında daha güvenli bir hayat sağlamak için işbirliği çalışmalarına devam etmektedir. Proje şu anda prototip aşamasında ve mühendislik ekibi tarafından kontrollü koşullar altında test edilmiştir. Ancak, bazı sorunlar devam ediyor ve teknoloji devi tarafından uygun bir ürün yapmak için çözülmesi gerekiyor. Ufak bir not, bu proje eğlenceli görünüyor 🙂

seffaf-tir-2
seffaf-tir-3
seffaf-tir-4
seffaf-tir-5
seffaf-tir-6
seffaf-tir-7
seffaf-tir-8
seffaf-tir-9
seffaf-tir-10

 

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi  İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.