Home / Haber / Kilis’in Suriye Sınırındaki Sessizlik Top Sesleriyle Bozuldu

Kilis’in Suriye Sınırındaki Sessizlik Top Sesleriyle Bozuldu

Kilis’in Suriye sınırında bulunan Azez İlçesi’nde bir haftadır süren sessizlik, top sesleriyle bozuldu. Asker, seslerin yükselmesinden sonra alarma geçti.

kilis-in-suriye-sinirindaki-sessizlik-top

 

Kilis’in karşısında bulunan Suriye’nin Halep kenti Azez İlçesi’nde bir haftadır süren sessizlik, yoğun top sesleriyle bozuldu. IŞİD’in Es-Selame Sınır Kapısı’nı almaya çalıştığı bölgedeki top sesleri, Türkiye tarafında tedirginliğe yol açtı. Türk askeri de alarma geçti.

 

TOP ATIŞLARI BAŞLADI

IŞİD’in, Es-Selame Sınır Kapısı’nı ele geçirmek için başlattığı Kilis’in karşısında bulunan Halep’in Azez İlçesi’nde, sabah saatlerinden itibaren şiddetli çatışma ve top atışları başladı.

kilis-in-suriye-sinirindaki-sessizlik-top

TEDİRGİNLİK VAR

Azez’e bağlı Havvar ve Baragat köylerinden top seslerinin duyulduğu Kilis’te tedirginlik yaşandı.

kilis-in-suriye-sinirindaki-sessizlik-top-1

ASKER ALARMA GEÇTİ

Çatışmaların sürdüğü bölgedeki gelişmeler üzerine sınır hattındaki güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Önlemlerin en üst düzeyde tutulduğu belirtildi.

kilis-in-suriye-sinirindaki-sessizlik-top-2

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi  İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.