Home / Haber / Gerginlik yaşandı

Gerginlik yaşandı

saridolmus-gerginlik-8

Gerginlik yaşandı

Kadıköy’de araçlarını yol kenarına park eden dolmuş şoförleri fazla yolcu aldıkları için kendilerine sürekli ceza yazıldığını ileri sürerek eylem yaptılar. Eylem nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanırken polis ekiplerinin dolmuşçularla yaptığı görüşmenin ardından eylem sona erdi.

*Eylem sırasında yoldan geçen ve içinde ayakta yolcu bulunan otobüs şoförleri ile buna tepki gösteren dolmuşçular arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

TBMM’de geçtiğimiz günlerde kabul edilen torba yasanın ardından 7 artı 1 yolcu alan dolmuşların 8 artı 1 yolcuya çıkarıldığını söyleyen dolmuşçular buna rağmen polis ekiplerinin kendilerine 1 fazla yolcu taşıdıkları için ceza yazdığını ileri sürdüler. Saat 11.00’da araçlarını Söğütlüçeşme’de yol kenarına park eden dolmuşçular polis ekiplerinin uygulamasını protesto etti. Dolmuş şoförleri adına basın açıklaması yapan Taksi Dolmuş Ulaşım Hizmetleri Derneği Başkanı Bayram Başkan “Bizimle ilgili 8 artı bir kanunu çıktı iki ay önce, hala polis 1 fazla yolcu taşıdığımız için ceza kesiyor. Şu an resmileştik ama ruhsatlar değişmedi,bize kim sahip çıkacak? Şoför arkadaşlarımız 5 kez ceza yediği zaman 2 ay ehliyeti gidiyor. Bu arkadaşlar ne yapacak” diye konuştu.

Bir dolmuş şoförü ise yaptığı açıklamada “8 artı bir yasl olmadan önce bize 7 artı 1’den ceza kesiyorlardı. 8 artı bir yürürlüğe girdikten sonra yine ceza kesmeye başladılar. Hatta aracımda 7 yolcu olduğu halde arka koltuğa 4 kişi bindiği için ceza kesiyorlar” diye konuştu.

GERGİNLİK YAŞANDI

Eylem sırasında caddeden geçen ve içinde ayakta yolcu bulunan otobüsleri gören dolmuşçular otobüsün yolunu keserek “Neden bunlara ceza yazmıyorlar” diyerek tepki gösterdiler. Bu sırada otobüs şoförleriyle dolmuşçular arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Eylem polis ekiplerinin olay yerine gelerek dolmuşçularla görüşmesinin ardından sona erdi. Eylem nedeniyle Bağdat caddesi ve çevre yollarda trafik yoğunluğu yaşandı.

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’da elektrik kesintisi

İstanbul’da elektrik kesintisi Ataşehir, Beykoz, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Tuzla’nın bazı mahallelerine 4 Aralık’ta elektrik …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.