Home / Haber / Çekmeköy’de Ulaşıma Renk Geldi…
Çekmeköy Sarı Dolmuş Durak Açılış Töreni

Çekmeköy’de Ulaşıma Renk Geldi…

Çekmeköy’de Ulaşıma Renk Geldi…

Çekmeköy’den Kadiköy’e ve Üsküdar’a giden sarı dolmuş hatları ulaşımı kolaylaştırdı..

Çekmeköy’de Ulaşıma Renk Geldi…

Ulaşımda otobüs ve minibüs hatlarının çoğaltılmasının ardından hizmete sokulan sarı dolmuş hattı Çekmeköylülere rahat nefes aldırdı.

Çekmeköy-Üsküdar ve Çekmeköy-Kadıköy arasında çalışacak sarı dolmuşlar şile yolu güzergahını kullanarak ortalama 60 dakikalık mesafeyi 20 dakikaya indiriyor.

Çekmeköy doğa park önünden kalkan dolmuşlar Madenler durağına uğradıktan sonra şile yolunu takip ederek Üsküdar’a ya da Kadıköy’e gidiyor. Üsküdar dolmuş hattının son durağı Eminönü İskelesi Önü, Kadıköy hattının son durağı da Haldun Taner Tiyatrosu olarak belirlenirken, Tepe üstü Meydan alışveriş merkezi ve Ümraniye Devlet Hastanesine gitmek isteyen müşteriler için bu alanlara giriş yapılıyor.

Çekmeköy trafiğine renk getiren sarı dolmuşlar sabah 06:00’dan gece 10:00’a kadar hizmet veriyor. Yetkililer yoğun talep olduğu takdirde bu saatin gece yarısına kadar uzatılabileceğini söylüyor.


Deneme seferlerinin ardından Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Başkan yardımcıları, meclis üyelerinin ve durak başkanı Mehmet Ayvaz’ın da katıldığı törenle hizmete sokulan dolmuş hatlarının ileride çoğaltılması hedefleniyor.

Taksi Dolmuş Yardımlaşma Derneği Başkanı,

“Dolmuş hatlarının ileride çoğaltılması hedefleniyoruz. -Mehmet AYVAZ”

dedi.

cekmekoy_sari_dolmus_01

 

 

About Sarı Dolmuş

Sarı Dolmuş bir haber portalıdır. Sarı Dolmuş ( Taksi Dolmuş ) hizmetleri ve gelişmeleri ile ilgili haberler sitemizde yayınlanmaktadır.

Check Also

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi

İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle milli yas ilan edildi  İstanbul, Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen saldırılar …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.